Jak si doma jednoduše vypěstovat bazalku

Pěstování bazalky doma je snadné a může být velmi užitečné. Bazalka je oblíbenou bylinkou, která se snadno pěstuje a může se použít v mnoha různých pokrmech. Pěstování bazalky doma také umožňuje mít čerstvou bazalku po celý rok.

Začněte tím, že si zakoupíte bazalkové sazenice nebo si je můžete vypěstovat ze semínek. Bazalka potřebuje slunečné místo, takže je nejlepší ji pěstovat v oknech nebo na balkóně, kde bude mít dostatek světla. Pokud ji pěstujete v interiéru, bude potřebovat umělé osvětlení.

Bazalka potřebuje pravidelnou zálivku, ale nechcete ji přelévat. Země by měla být vlhká, ale ne mokrá. Použijte kropicí láhev nebo postřikovač, abyste rovnoměrně rozprostřeli vodu po povrchu půdy. Bazalka také potřebuje hodně živin, takže je důležité ji pravidelně hnojit. Použijte hnojivo pro byliny nebo obecné hnojivo pro rostliny.

Jakmile se objeví první listy, můžete začít sbírat bazalku. Je důležité ji sbírat pravidelně, aby rostlina neztratila svou sílu a aby se nezačala rozvětvovat. Stříhejte bazalku pomocí ostrého nože nebo nůžek těsně nad pupeny.

Pokud se vám podaří správně opečovávat bazalku, můžete se těšit na čerstvou bazalku po celý rok. Pěstování bazalky doma je zábavné a užitečné a je to skvělý způsob, jak mít zdravou a chutnou bylinku stále po ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *