Pěstování zeleniny v květnu, červnu a červenci – nejlepší rostliny pro tento období

Květen, červen a červenec jsou měsíce, kdy se začíná intenzivně pěstovat zelenina. Pokud chcete mít vlastní úrodu na stole, je třeba si vybrat vhodné rostliny pro tento období. V tomto článku se podíváme na nejlepší druhy zeleniny, které lze v květnu, červnu a červenci snadno pěstovat jak na zahrádce tak i ve skleníku. S nimi budete mít jistotu plodů bohatých na vitamíny a minerály při minimálním úsilí.

Nejlepší zelenina pro pěstování v květnu, červnu a červenci

Květen, červen a červenec jsou ideální měsíce pro pěstování zeleniny. V tomto období je již dostatečně teplé a slunečné, což umožňuje rychlý růst rostlin. Mezi nejlepší zeleninu pro tento období patří například rajčata, papriky, cukety a fazole.

Pro jejich pěstování je potřeba vybrat slunné místo s dobrou drenáží půdy. Rajčata se hodně zalévají a hnojí se organickým hnojivem. Papriky jsou další populárním druhem zeleniny vhodným k pěstování v květnu, červnu a červenci. Potřebujete na ně opatrnost při vysazování do volného prostoru – museli byste počkat na konec kvetna nebo začátek června aby venku udržely teplo.

Jaké rostliny lze snadno pěstovat na zahrádce i ve skleníku

V květnu, červnu a červenci je ideální doba pro pěstování zeleniny na zahrádce i ve skleníku. Mezi nejlepší rostliny patří například rajčata, papriky a okurky. Tyto plodiny jsou velmi oblíbené díky své chuti a využitelnosti při vaření.

Výhodou rajčat je také to, že se dají sklízet po celé léto. Papriky jsou další populární plodinou, která vyžaduje podobné podmínky jako rajčata. Okurky jsou rychle rostoucím druhem zeleniny s vysokým obsahem vody. Je tedy nutné dbát na jejich pravidelné zalévání a hnojení.

Dalšími vhodnými rostlinami pro tento období jsou například cukety, fazole nebo ředkvičky. Cukety mají nespočet možností použitím při vaření – mohou být grilované, pečené nebo smažené. Fazole lze sklizeňovat již za 60 dnů od setby a ředkvičky dokonce už za 30 dnů. Tyto rostliny jsou tedy ideální pro ty, kteří chtějí vidět rychlé výsledky své práce na zahrádce.

Zaručená úroda vitamínů a minerálů s minimálním úsilím – jak na to

Pěstování zeleniny v květnu, červnu a červenci může být pro někoho velmi náročné. Nicméně existuje řada rostlin, které jsou vhodné právě pro toto období a nevyžadují přílišnou péči. Mezi tyto rostliny patří například rajčata, papriky, cukety nebo fazole.

Jsou bohatá na vitamín C a lycopin – antioxidant chránící tělo před rakovinou. Rajčata potřebují slunné místo s dostatkem vlhkosti a pravidelné zalévání. Papriky jsou další oblíbený druh zeleniny s vysokým obsahem vitamínů A a C. Potřebují podobné podmínky jako rajčata – slunce, vlhkost a pravidelné zalévání. Pokud hledáte snadno pěstitelný druh zeleniny s minimálním úsilím, zkuste se zaměřit na cukety nebo fazole – tyto rostliny mají tendenci rychle růst bez nutnosti přehnaných péče o ně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *